"ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΡΟΦΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Γράφτηκε από τον/την Super User

"ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΡΟΦΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Την περίοδο των Χριστουγέννων συγκεντρώσαμε μαθητές, γονείς και καθηγητές του σχολείου τρόφιμα, ενδύματα και γάλα και τα παραδώσαμε στο σύλλογο Προστασίας Αγέννητου Παιδιού "Η ΑΓΚΑΛΙΑ". Ο σύλλογος στηρίζει 200 περίπου οικογένειες και με την ευκαιρία των εορτών του Πάσχα συνεχίζουμε την ευγενική και ανθρωπιστική προσπάθεια να δείξουμε έμπρακτα την αλληλεγγύη μας στο συνάνθρωπό μας. Το πρώτο έγγραφο είναι το ευχαριστήριο προς το 1ο Λύκειο Πετρούπολης για τα είδη που στείλαμε την περίοδο των Χριστουγέννων και περιγράφονται οι υπηρεσίες που παρέχει ο σύλλογος. Στο 2ο φαίνονται οι ανάγκες που έχει ο σύλλογος σε είδη πρώτης ανάγκης. Όσοι και όσες έχουμε τη δυνατότητα μπορούμε να προσφέρουμε κάποιο από τα συγκεκριμένα είδη. Οι προσφορές θα συγκεντρώνονται στο σχολείο στο γραφείο του Διευθυντή, κου Οικονόμου.

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΡΩΜΥΛΙΑΣ & ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ