ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΠΕΡΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Όπερας Επιστήμης (GSO) “CREAVOLUTION” 2022, που στόχο είχε τη δημιουργία μιας όπερας εμπνευσμένης από ένα επιστημονικό θέμα, συμμετείχαν 30 μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου του σχολείου μας, οι οποίοι ανέλαβαν την σκηνοθεσία, το μοντάζ, την μουσική, το σενάριο, την ηχογράφηση, τον σχεδιασμό και την κατασκευή προσωπείων και συμμετείχαν στη θεατρική παράσταση, στην επεξήγηση του μηχανισμού εκδήλωσης της κατάθλιψης.Συγχαρητήρια στην καθηγήτρια Βιολογίας Κική Αμπραχίμ για τη διοργάνωση και στους μαθητές μας για τη συμμετοχή.Επίσης ευχαριστούμε το «Tselios Photography Studio» και ιδιαίτερα  τον πρώην μαθητή του σχολείου μας Παπαγεωργίου Άγγελο  για την ευγενική χορηγία της  βιντεοσκόπησης της δράσης.